Ogrodzenia Pełne Metalowe

Obecnie zauważalny jest trend na pełne ogrodzenia pełne metalowe. To rozwiązanie świetnie komponuje się z nowoczesną, jak również klasyczną architekturą. Kiedy wybierzesz ogrodzenie tego typu, możesz być pewien, że posłuży ono na długie lata. W dodatku będzie dobrze komponowało się z aranżacją Twoje ogrodu.

Ogrodzenie metalowe – co to jest ?

Jak sama nazwa wskazuje pełne ogrodzenie metalowe to płot metalowy w postaci przęseł metalowych.

Rozróżniamy różnego rodzaju Przęsła metalowe wykonane z wysokiej jakości metalu w różnych wzorach i formach. Warto dodać, że jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie nowoczesne ogrodzenie metalowe, musisz zadbać, aby wszystkie elementy metalowe były:

  • ocynkowane ogniowo,
  • pomalowane proszkowo.

Wybierając starannie wykonane oraz odpowiednio zabezpieczone panele ogrodzeniowe metalowe, będziesz mógł cieszyć się pięknym ogrodzeniem bez korozji przez długie lata.

Z czego się składa pełny płot metalowy?

Najczęściej pełne ogrodzenie metalowe jest wykonane z gotowych przęseł metalowych. Przęsła metalowe mogą przybierać kształt różnych wzorów. Są one specjalnie przygotowywane, tak aby służyły przez długie lata. Dlatego w  procesie produkcji elementy metalowe są ocynkowane i malowane proszkowo. Gotowy panel montuje się do słupków ogrodzeniowych. W dodatku panele ogrodzeniowe metalowe mogą być połączone z kamiennymi murkami, drewnianymi elementami, czy ogrodzeniem pełnym gabionowym. Z pewnością taka kompozycja będzie efektownie wyglądać przez długie lata użytkowania.

Ogrodzenie Metalowe – zalety i wady

Największą zaletą pełnego ogrodzenia metalowego jest zapewnienie prywatności przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom antykorozyjnym, nowoczesne ogrodzenie metalowe posłuży na długie lata. Dodatkowo pełne ogrodzenie to skuteczna osłona przed hałaśliwą drogą, czy widokiem na sąsiadów. W dodatku na rynku jest wiele wzorów do wyboru. Poza tym wielu producentów oferuje wykonanie przęsła metalowego na indywidualne zamówienie, według własnego pomysłu.

Jednym z wad płotu metalowego jest możliwość szybkiej korozji, jeśli elementy metalowe nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Pełne ogrodzenie metalowe to również ograniczenie kontaktu z sąsiadami. Co może być wadą dla wybranych inwestorów.

Gdzie sprawdzi się pełne ogrodzenie metalowe?

Ogrodzenie pełne z metalu będzie pasować do każdego typu architektury. Czy to w nowoczesnych budynkach, czy w klasycznych, płot metalowy sprawdzi się świetnie i dobrze podkreśli piękno domu i ogrodu. W dodatku dobrze wygląda na wsi, jak i na obszarach miejskich.

Ogrodzenie pełne metalowe – wzory?

Decydując się na płot wykonany z metalu, powinieneś wybrać odpowiedni wzór, który będzie komponował się z Twoim domem oraz ogrodem. Masz dużo możliwości wyboru. Najczęściej ogrodzenia pełne metalowe dzielą się na kilka typów.

  • Typ palisady,
  • opcja tzw. żaluzji,
  • ogrodzenie pełne metalowe ze wzorem.

Ogrodzenie pełne metalowe w typie palisady jest w formie sztachetek ułożonych najczęściej poziomo. Ten typ ogrodzenia świetnie pasuje razem z ogrodzeniem gabionowym. Kolejne z wymienionych, ogrodzenie pełne metalowe w typie żaluzji, jak sama nazwa wskazuje, przypomina kształtem żaluzje. Posiadają one charakterystyczne wyżłobienia. Ten typ ogrodzenia świetnie sprawdzi się jako skuteczna bariera na widok ulicy lub sąsiadów.

Natomiast ogrodzenie pełne metalowe ze wzorem, to nic innego jak panele w pełni wykonane z metalu, na którym są wycięte (najczęściej laserem) określone wzorki.

Montaż ogrodzenia metalowego

Sam montaż tego typu ogrodzeń jest zależny od kilku elementów. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania montażu przez wyspecjalizowaną ekipę, która – pod warunkiem, że ma odpowiednie kompetencje – poradzi sobie z tym zdecydowanie sprawniej. Montaż nie jest skomplikowany, polega on na przymocowaniu gotowych przęseł metalowych do słupków ogrodzeniowych. Słupki powinny być wbetonowane w grunt.

 

Pełne ogrodzenie metalowe – cennik

Koszt budowy płotu metalowego jest zależny od materiału, wzoru, rodzaju słupków ogrodzeniowych, oraz od konserwacji. Ceny za jedno przęsło zaczynają się od 200 zł. Jednak za porządnej jakości przęsło ogrodzenia metalowego należy przeznaczyć koło 700 zł. Inwestując na początku w droższy materiał, będziesz mógł cieszyć się ogrodzeniem metalowym przez długie lata. W dodatku płot metalowy będzie dobrze zabezpieczony przed korozją.

Zobacz również: Drzwi zewnętrzne antracyt