Drzwi zewnętrzne antracyt – elegancja i funkcjonalność

Drzwi zewnętrzne antracyt – elegancja i funkcjonalność

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu czy mieszkania, musimy zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale i estetykę. Wśród drzwi, które spełniają na najwyższym poziomie te dwa warunki, w czołówce są drzwi zewnętrzne antracyt. Tego typu drzwi wejściowe to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale i opcja, która bez wątpienia doda wystrojowi wnętrz szyku.

Drzwi zewnętrzne do domu czy mieszkania muszą chronić nasze domostwo przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego powinny być wykonane z trwałych i spełniających określone wymogi materiałów. Drzwi zewnętrzne to także niejako wizytówka naszego domu. W związku z tym wielu osobom zależy na tym, by po prostu dobrze się prezentowały. Dlatego właśnie wśród drzwi zewnętrznych do najczęściej wybieranych należą drzwi zewnętrzne antracytowe. Dlaczego warto je wybrać? Jakie są ich zalety? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Drzwi zewnętrzne antracyt – z czego są wykonane

Drzwi zewnętrzne antracytowe o tak eleganckim wyglądzie, by skutecznie odgradzały nasze domostwo od świata zewnętrznego, muszą być wykonane z materiałów, do których należą drewno lub stal. Te dwa rozwiązania to nie wszystko. Profesjonalne firmy, które zajmują się produkcją drzwi antracytowych wysokiej klasy, mają w swojej ofercie nie tylko drzwi stalowe czy drewniane w kolorze antracytu. Drzwi w kolorze antracyt to także tak zwane drzwi hybrydowe. Czym one się charakteryzują? Otóż są one wykonane z różnych materiałów dobranych tak, by połączenie takie połączenie dało drzwi najwyższej jakości i takie, które cechuje duża wytrzymałość. Drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt hybrydowe to połączenie:

  • drewna,
  • aluminium,
  • stali,
  • tworzywa ABS,
  • piany PUR.

Warto wiedzieć, że takie drzwi mają najlepsze parametry techniczne i są konkurencyjne, jeśli chodzi o ich cenę.

Drzwi wejściowe antracyt – rodzaje

Drzwi zewnętrzne antracytowe to drzwi przeznaczone zarówno do domu, jak i do mieszkania. Te pierwsze maja wysoką izolacyjność cieplną, a wśród tych drugich popularne są drzwi antracytowe antywłamaniowe i wyciszające. Warto też wiedzieć, że tego typu drzwi wyposażone są już przy zakupie we wszelkie elementy umożliwiające ich montaż i użytkowanie. Warto też wiedzieć, że kolor antracyt ma również różne odsłony. Producent wysokiej klasy drzwi tego typu oferuje, m.in.: uniwersalne drzwi antracytowe z lekką metaliczną poświatą (wyglądają bardzo estetycznie przy wielu stylach aranżacji wnętrz), drzwi antracytowe molet, gdzie szczególną uwagę przyciąga faktura drewna, drzwi antracytowe jedwabne z niemalże z zupełnie gładkim wykończeniem oraz drzwi antracyt quartz –mają drobinki imitujące kwarc. Jak więc widać, różnica w takich drzwiach może być nie tylko w ich odcieniu, ale i w fakturze.

Drzwi zewnętrzne antracyt – zalety

Bez wątpienia do zalet drzwi antracytowych należy to, że są one bardzo eleganckie, a jednocześnie dość uniwersalne. Dzięki temu, że w kolekcji drzwi antracytowych znajdziemy różne ich wersje. Poza tym, dzięki materiałom, z których są wykonane drzwi antracytowe, tego typu drzwi należą do drzwi trwałych – są więc bardzo dobrą inwestycją. Poza tym produkty tego rodzaju w zależności od tego, jaka będzie klamka drzwi, jaki będzie rodzaj szyby (jeśli zdecydujemy się na drzwi antracytowe do domu częściowe przeszklone) w nich czy rodzaj ramki pozwolą stworzyć niepowtarzalny styl w domu.

Jak więc widać drzwi zewnętrzne antracyt to drzwi, które są dobrym wyborem, jeśli zależy nam na drzwiach stylowych i jednocześnie funkcjonalnych. Jeśli jednak mamy inny pomysł na drzwi do naszego domostwa, warto też zainteresować się opcją drzwi zewnętrzne dąb turner.