Ogrodzenia metalowe wzory

Wybór odpowiedniego ogrodzenia może być nie lada wyzwaniem. Powinno ono skutecznie zabezpieczać teren posesji, a tym samy sprawiać, że domownicy będą czuć się bezpiecznie. Jednak jaki wzór ogrodzenia metalowego wybrać, aby dobrze komponował się z elewacją domu oraz ogrodem? Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór wzorów i rodzajów ogrodzenia metalowego. Koniecznie sprawdź ogrodzenia metalowe wzory !

Jakie ogrodzenie metalowe wybrać?

Decydując się na ogrodzenie metalowe, warto, abyś dobrał je w taki sposób, aby dobrze współgrało z Twoim budynkiem, jak również ogrodem. Dlatego warto, abyś w pierwszej kolejności zastanowił się nad jego rodzajem. Tutaj masz do wyboru kilka opcji. Możesz wybrać płot metalowy w postaci przęsła metalowego pełnego lub kutego. Każdy z nich sprawdzi się w różnych stylach domów, co więcej pełni różne funkcje. Ogrodzenie metalowe pełne bardzo dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą. Co więcej, idealnie nada się jako skuteczna ochrona przed hałasem, jak również dobrze ograniczy widoczność. Dlatego sprawdzi się jako barykada przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Ten typ ogrodzenia sprzedawany jest najczęściej jako panele ogrodzeniowe metalowe.

Drugi typ ogrodzenia metalowego, który jest często wykorzystywany do grodzenia posesji, to ogrodzenie metalowe kute. W tym przypadku masz do dyspozycji wiele możliwości. Możesz zamówić płot metalowy w postaci gotowego przęsła metalowego, jak również zlecić wykonanie na wymiar, według Twojego indywidualnego pomysłu. Ogrodzenia kute idealnie sprawdzą się do budynków tradycyjnych. Mają one ciekawe wzory z różnymi przeplotami oraz wygięciami.

 

Warto dodać, że każde z rodzajów, czy to ogrodzenie metalowe pełne, czy kute jest dostępne w szerokim wzornictwie, które szczegółowo opisujemy poniżej.

ogrodzenia metalowe wzory

Ogrodzenia metalowe wzory

Ogrodzenia metalowe to obecnie najczęściej wybierane ogrodzenia na rynku. Są one wykonane z twardej stali, która posłuży na długie lata. Dodatkowym plusem jest szybki  montaż ogrodzenia, ze względu na prostą formę wykonania w postaci przęsła metalowego. Aby ogrodzenie dobrze komponowało się z Twoim domem i ogrodem, musisz wybrać odpowiedni wzór płotu. Dlatego koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tekstu, która szczegółowo opisuje ogrodzenia metalowe wzory.

Wzór wycinany laserowo

Dekoracyjne przęsło metalowe to jedne z najciekawszych propozycji ogrodzenia metalowego, którego wzór wycinany jest techniką laserową. To rozwiązanie świetnie ogranicza widoczność na posesję, tłumi hałas. Wzór wycinany laserowo dobrze prezentuje się w wewnątrz, jak i na zewnątrz ogrodu. Warto dodać, że możesz wybrać jeden z wielu proponowanych zastosowań, jak również zlecić wykonanie wzornictwa według Twojego własnego projektu!

 

Ogrodzenia metalowe – Profil poziomy — wzory

Kolejną ciekawą i często wykorzystywaną propozycją są ogrodzenia metalowe o profilu poziomym. To płot metalowy w prostym stylu, który świetnie komponuje się z nowoczesnym, jak również klasycznym budownictwem. Wzór przęsła metalowego może być subtelny w postaci poziomo ułożonych profili o określonej szerokości.

Warto dodać, że istnieje wybór tego typu ogrodzenia o niestandardowym wzornictwie:

 • innym kącie nachylenia profili,
 • dodaniu określonego wzoru,
 • zastosowania figur geometrycznych w określonych częściach przęsła.

Co ciekawe ogrodzenie może być wykonane z różnej wielkości oraz szerokości elementów, które nadadzą niebanalnego wyglądu całej posesji.

 

Ogrodzenia metalowe – Profil pionowy, palisadowy — wzory

Często wykorzystywane są również przęsła ogrodzeniowe metalowe o profilu pionowym. W tym przypadku masz również do wyboru wiele ciekawych propozycji wzornictwa. Ogrodzenie tego typu sprawdzi się w każdym budownictwie. Podobnie jak w przypadku profilu poziomego, może być on wykonany w minimalistycznym stylu, jak również ze wpleceniem określonych wzorów w wybranych miejscach przęsła. Poza tym masz do wyboru m.in. wzór ogrodzenie metalowego pionowego z zakończeniami profilów w postaci zdobienia.

Ogrodzenie kute — wzory

Przęsła metalowe kute wykorzystywane są do klasycznych i tradycyjnych budynków. W tym przypadku możesz wybrać różnego rodzaju wzory, które mogą przybierać kształt:

 • przeplatanych elementów,
 • kwiatów,
 • wygiętych elementów,
 • oraz przeróżnych zdobień.

Ta propozycja nada się dla osób, które szukają eleganckiego produktu, który podkreśli wygląd budynku oraz ogrodu. Poza tym ogrodzenie świetnie prezentuje się na zewnątrz i wewnątrz ogrodu!

Wzory nietypowe

Istnieje możliwość wykonania ogrodzenia metalowego według nietypowego wzoru. Tak więc możesz wybrać elementy o wzorze:

 • łuków,
 • wężyków,
 • figur geometrycznych,
 • z wykorzystaniem dodatkowych zdobień,
 • zakończonych łukowo.

 

Ile kosztuje nowoczesne ogrodzenie metalowe? – cennik

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, od czego zależne są koszty jednego przęsła ogrodzenia metalowego. Tak więc cena płotu metalowego zależna jest od:

 • wybranego materiału stalowego,
 • rozmiaru paneli,
 • grubości stali,
 • ocynku,
 • wybranego zastosowania montażu,
 • indywidualnego pomysłu i dopasowania do posesji,
 • wybranego wzoru.

Duży wpływ na cenę ma rodzaj wybranego ogrodzenia oraz zastosowanych elementów. Dlatego cena za płot metalowy ze wzorem wycinanym laserowo to kosz od 600 zł do nawet 2000 zł za przęsło. Cena zależna jest od wzoru, grubości elementów, ocynku i wymiarów.

Inaczej sytuacja się ma w przypadku wyboru ogrodzenia metalowego o profilu pionowym. Tutaj za klasyczny wzór trzeba przeznaczyć już od 450 zł. Oczywiście cena może być o dużo wyższa i sięgać nawet 2000 zł za przęsło, jeśli zdecydujesz się na produkt o innym, bardziej wyszukanym wzornictwie oraz grubszym materiale.

W przypadku profili pionowych — palisadowych cena jest podobna jak w poprzednim typie ogrodzenia i plasuje się w przedziale 450 zł do 2000 zł za przęsło.

W przypadku ogrodzenia metalowego kutego cena jest najbardziej atrakcyjna i wynosi od 250 zł do 700 zł.

Oczywiście koszt jest zależny od wybranego wzoru oraz zastosowanych elementów, jak również od wielkości przęsła. Warto dodać, że jeśli zdecydujesz się na personalizowany produkt, według Twojego własnego projektu, to cena z pewnością będzie dużo wyższa.

Zobacz również: Drzwi zewnętrzne antracyt