Ogrodzenia Pełne Wszystko co musisz wiedzieć

Budując dom, chciałbyś posiadać z jednej strony piękne ogrodzenie, które będzie dobrze komponować się z elewacją Twojego domu, a z drugiej strony będzie skuteczne i trwałe na lata. Bardzo dobrym i często wykorzystywanym rozwiązaniem są ogrodzenia pełne. Ten typ ogrodzeń posiada wiele zalet i idealnie sprawdza się dla właścicieli posesji, którzy cenią sobie prywatność oraz spokój. Poza tym ogrodzenia pełne to świetne rozwiązanie w przypadku posiadania domu w mieście przy ruchliwej drodze. Co więcej, idealnie sprawdzi się jako barykada na widok sąsiadów.

 

Ogrodzenie pełnie – co to jest i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Rozmyślając nad budową ogrodzenia pełnego, możliwe, że zastanawiasz się nad jego funkcjonalnością. Dlatego też poniżej znajdziesz wszystkie  informacje o ogrodzeniu pełnym. Co więcej, poznaj jego wady  i zalety.

Ogrodzenie pełne definicja – co to jest?

Pełne ogrodzenie to płot, który skutecznie ogranicza widoczność. Mianowicie ogrodzenie pełne jest wykonane z określonego materiał i charakteryzuje się brakiem prześwitów. Czyli innymi słowy, kiedy zdecydujesz się na ogrodzenie pełne na Twojej posesji, to będziesz widział jedynie ścianę ogrodzenia, która  będzie skutecznie zakrywać widok po drugiej stronie działki.

Czym wyróżnia się ogrodzenie pełne?

Wspomniane rozwiązanie idealnie sprawdzi się dla osób, które cenią swoją prywatność oraz spokój. Ogrodzenie pełne charakteryzuje się doskonałą trwałością. Ponadto decydując się na ten typ ogrodzenia, możesz swobodnie dopasować wzór oraz model ogrodzenia pełnego. W ofercie znajdziesz wiele modeli. Dlatego też możesz wybrać m.in. ogrodzenie pełne betonowe, ogrodzenie pełne panelowe, jak również ogrodzenie kompozytowe pełne. Tak naprawdę wybór rodzaju ogrodzenia pełnego zależy od Twojego gustu oraz elewacji Twojego domu.

Poza wspomnianym ogrodzenie pełne wyróżnia się szybki montażem. W większości przypadków cały montaż ogrodzenia może zamknąć się w kilka dni. Większość modeli czy to betonowych, czy drewnianych to gotowe konstrukcje, jak również gotowe przęsła, które wystarczy jedynie zamontować.

Ogrodzenia pełne – gdzie się sprawdzi?

Jeśli cenisz komfort oraz prywatność, wówczas ogrodzenie pełne będzie trafnym wyborem do ogrodzenia Twojej posesji. Poza tym wspomniany typ ogrodzenia idealnie sprawdzi się jako:

 • oddzielenie budynku mieszkalnego w centrum miasta,
 • przy ruchliwej drodze,
 • w przypadku uciążliwych i ciekawskich sąsiadów,
 • skuteczna ochrona w niebezpiecznej okolicy,
 • odgrodzenie wszelkich baz samochodowych oraz budynków firmowych.

W dodatku rynek się ciągle zmienia, a wraz z rozwojem technologicznym nastała możliwość różnego wzornictwa przy tworzeniu ogrodzenia pełnego. Dlatego też ogrodzenie pełne to nie tylko skuteczna ochrona przed światem zewnętrznym, ale również doskonała ozdoba Twojego domu i ogrodu.

Ogrodzenia pełne – wady i zalety?

Decydując się na wybór ogrodzenia pełnego, musisz znać jego wady oraz zalety. Największymi zaletami ogrodzenia pełnego są:

 • komfort, prywatność i spokój,
 • skuteczne zasłonięcie widoku od sąsiadów i drogi,
 • ogrodzenie pełne betonowe to dobry sposób na tłumienie hałasu,
 • zwiększenie bezpieczeństwa posesji,
 • szybkość wykonania i montażu,
 • możliwość łączenia różnych stylów,
 • stosunkowo niska cena,
 • ochrona budynku przed silnym wiatrem,
 • trwały i skuteczny przez lata,
 • możliwość szybkiej wymiany,
 • wiele możliwości doboru wzornictwa.

Największym plusem posiadania ogrodzenia pełnego jest możliwość szybkiego wykonania oraz gwarancja prywatności. Co więcej, jeśli chcesz dodać ażurowego wzornictwa i gdzieniegdzie ciepłego prześwitu, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ogrodzenie pełne to wiele możliwości do zastosowania w Twoim ogrodzie.

Poza zaletami wspomniane ogrodzenie pełne ma również wady:

 • ogrodzenie mocno ogranicza widok, co dla niektórych właścicieli może nie być zaletą, a wadą,
 • mniejsza relacja z sąsiadami,
 • zmniejszenie działki z punktu optycznego,
 • zmniejszona cyrkulacja powietrza,
 • dodatkowe zacienienie przestrzeni.

Z czego wybudować ogrodzenie pełne?

Decydując się na pełne ogrodzenie, powinieneś wybrać, z jakiego materiału powinno ono być wybudowane. Możliwości jest wiele, dlatego możesz wybrać m.in.:

Wybór określonego materiału jest bardzo ważny ze względu na różne metody montażu oraz czas realizacji. Dlatego też jeszcze przed budową wybierz odpowiedni dla Ciebie typ ogrodzenia pełnego. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji o każdym z typów.

 

Ogrodzenia pełne betonowe

Ten typ ogrodzenia charakteryzuje się niezwykłą trwałością oraz solidnym wykonaniem na lata. Ogrodzenie pełne betonowe wykonywane jest z wody, cementu, oraz piasku. Warto dodać, że ten typ ogrodzenia jest w pełni wykonany z betonu. Ponadto sam koszt wykonania nie jest duży. Do wyboru masz kilka możliwości. Ogrodzenie pełne betonowe może być wykonane jako:

 • prefabrykowane ogrodzenia,
 • ogrodzenie lane z betonu,
 • gotowe płyty betonowe,
 • oraz jako ogrodzenie pełne betonowe z prefabrykatów.

Ogrodzenia pełne panelowe

Kolejny typem ogrodzenia pełnego może być ogrodzenie panelowe. Jest ono najczęściej w postaci gotowych ram, które w środku są wypełnione panelami w formie drewna, metalu, czy tworzywa. Podczas decyzji o budowie tego typu ogrodzenia dużym plusem jest jego szybki montaż. Cała rama tworzy najczęściej wzór poziomych paneli, które montowane są do słupków ogrodzeniowych.

Ogrodzenia pełne z blachy

Kolejnym świetnym rozwiązaniem na ogrodzenie pełne jest ogrodzenie z blachy. Dla większości ludzi może kojarzyć się ze z nieestetycznym ogrodzeniem w miejscach budowy w miastach. Jednak obecnie, wiele firm oferuje ogrodzenie z blachy w nowoczesnym wzornictwie. To ogrodzenie z pewnością posłuży na lata, jest łatwe w montażu oraz świetnie sprawdzi się jako ogrodzenie pełne w modernistycznych domach.

Ogrodzenia pełne drewniane

Ogrodzenie pełne drewniane może przybierać różne formy. Wykonywane najczęściej w kształcie gotowych paneli drewnianych, lub jako drewnianych elementów montowanych do słupków ogrodzeniowych. Warto dodać, że ten typ ogrodzenia pełnego jest wykonany w większości z drewna. Ogrodzeniem pełnym drewnianym mogą być ramy drewniane, które można z łatwością kupić w każdym sklepie budowlanym.

Ogrodzenia pełne PCV

Ostatnim typem ogrodzenia pełnego jest ogrodzenie pełne PCV. Ten model wykonany jest z twardego i solidnego tworzywa sztucznego. Co więcej, może posłużyć na lata. Najczęściej występuje w postaci poziomych paneli na kształt drewna. Co więcej, ogrodzenie pełne PCV możesz kupić w formie paneli ogrodzeniowych montowanych jako ramy, które wzorem nawiązują do drewnianego stylu.

 

Jakie ogrodzenie pełne do Twojego domu? – wzory, możliwości, cena

Decydują się na wybór ogrodzenia pełnego, powinieneś zastanowić się nad wzornictwem, strukturą wykonania oraz ceną. Oczywiście każdy z typów ogrodzeń różni się od siebie pewnymi parametrami.

Ogrodzenia pełne a wzory

Tak naprawdę w każdym typie ogrodzenia pełnego są duże możliwości wyboru wzornictwa, ora struktury wykonania. Ponadto swobodnie możesz dopasować ogrodzenie pełne do elewacji Twojego domu.

Jakie są możliwości podczas wyboru ogrodzenia pełnego

Wybierając ogrodzenie pełne, wcale nie musi być ono całkiem zakryte. Możesz wprowadzić pewne elementy ażurowe, które wprowadzą nieco dodatkowego światła. Tak naprawdę wszystko zależy od Twojego pomysłu.

Ogrodzenia pełne cena

Koszt wykonania ogrodzenia pełnego zależy od kilku czynników. Dlatego też cena zależna jest od:

 • materiału wykonania ogrodzenia pełnego,
 • fundamentów,
 • wysokości ogrodzenia,
 • rodzaju zastosowania słupków ogrodzeniowych,
 • rodzaju ogrodzenia pełnego,
 • ekipy montażowej.

Średnia cena za jeden ramę ogrodzenia pełnego zaczyna się już od 30 zł do 400 zł. Aby poznać dokładną cenę za jedną ramę lub m2 należy skonsultować się z producentem oraz ekipą montażową.