Ogrodzenia metalowe malowane proszkowo

Ogrodzenie posesji to ważny etap budowy, zwłaszcza kiedy chcesz chronić swój teren przed wtargnięciem obcych osób. Wybór odpowiedniego ogrodzenia zapewni Ci bezpieczeństwo i prywatność. Jednak, aby płot pełnił wymienione funkcje, musi być trwały i dobrze zakonserwowany. Dlatego podczas budowy ogrodzenia warto zdecydować się na ogrodzenie metalowe malowane proszkowo.

Bez wątpienia ogrodzenie na Twojej posesji powinno skutecznie oddzielać granicę, ograniczać widoczność, tłumić hałas, a przy tym służyć przez wiele lat. Dlatego też podczas wyboru warto postawić na ogrodzenie malowane proszkowo. Ten typ płotu metalowego charakteryzuje się mocną konstrukcją w postaci panelu, wykonanego z wysokiej jakości materiału, który został poddany malowaniu proszkowemu.

Malowanie proszkowe to pokrywanie metalu farbą proszkową, którą następnie rozprowadza się po powierzchni przy użyciu specjalnego natrysku — elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Dzięki temu zabiegowi pomalowany metal jest dobrze zabezpieczony i trwały.

Warto wspomnieć, że cały proces montażu paneli metalowych odbywa się po wcześniejszym wylaniu fundamentów, na których stawia się słupki ogrodzeniowe. Ogrodzenie metalowe przytwierdza się właśnie do tych słupków.

Zastosowanie — ogrodzenie metalowe malowane proszkowo

Najczęściej konstrukcja ogrodzenia metalowego to przęsła ogrodzeniowe malowane proszkowo, a tym samym są one łatwe w montażu – wystarczy przykręcić je do wcześniej przygotowanych słupków.

Poza tym mogą być wykorzystywane w różnych obiektach. Najczęściej płot metalowy stosuje się do ogrodzenia posesji prywatnych. Bardzo dobrze komponuje się z architekturą nowoczesną, jak również klasyczną. Co więcej, dobrze wygląda jako ogrodzenie przy osiedlach, oraz jako ogrodzenie dużych budynków publicznych. Świetnie sprawdzi się w miastach. Nowoczesne ogrodzenie metalowe może przybierać różne wzory i formy.

Co lepsze ocynk, czy malowanie proszkowe?

Jak wcześniej zostało napisane malowanie proszkowe to równomierne nakładanie farby, na powierzchnię metalu. W tym przypadku używa się specjalistycznego sprzętu do wykonania tego zabiegu.

Natomiast cynkowanie to pokrycie metalu warstwą cynku, która skutecznie zabezpiecza przed korozją. Ta metoda może być wykonywana na różne sposoby.

Reasumując, ocynk nadaje metalowi właściwości antykorozyjne, jednak samo malowanie proszkowe tego nie zapewnia. Dlatego najlepiej wybieramy ogrodzenie metalowe, które jest jednocześnie ocynkowane i pomalowane proszkowo.

Ogrodzenie metalowe malowane proszkowo — zalety i wady

Największą zaletą wyboru tego typu ogrodzenia jest jego wytrzymałość. Dlatego płot metalowy posłuży na długie lata stosowania. Oprócz tego przęsła metalowe malowane proszkowo są ładne i estetyczne, dzięki równomiernemu nałożeniu warstwy farby na materiał. Co więcej, ten rodzaj ogrodzenia stosujemy sami bardzo często w różnych typach domów. W dodatku płot dobrze zabezpiecza posesję przed włamaniem oraz skutecznie tłumi hałas, oraz ogranicza widoczność.

Jedną z wad jest jego wysoka cena. Jednak w dłuższej perspektywie czasu, jego zastosowanie jest opłacalne.

Nowoczesne ogrodzenie metalowe — cena

Decydując się na ogrodzenie metalowe malowane proszkowo, musisz przygotować dosyć spory budżet na jego realizację. Cena jest zależna od wzoru, wymiaru przęsła i zastosowanego zabezpieczenia antykorozyjnego. Średni koszt za jedno przęsło waha się od 500 zł do nawet 2500 zł. Jednak warto mieć na uwadze, że w dłuższej perspektywie, ogrodzenie jest bardzo opłacalne, ze względu na swoją wytrzymałość. Dodatkowo do ceny należy doliczyć koszt wylania fundamentu, słupków ogrodzeniowych oraz samego montażu.

Zobacz również: Drzwi zewnętrzne antracyt