Ogrodzenia Pełne Panelowe
Ogrodzenie posesji jest jednym z elementów, który wpływa na ostateczny wygląd całej posiadłości. Obecnie niezależnie od tego, czy mówimy o budowie, wykończeniu czy modernizacji największą popularnością cieszą się rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design. Przykładem tego typu rozwiązań są m.in. systemy ogrodzeniowe panelowe. Wielu projektantów oraz fachowców w branży budowlanej poleca ten rodzaj ogrodzenia. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na uniwersalny charakter jego zastosowania, wyjątkowo wysokie walory funkcjonalne oraz przyciągający wzrok design. Dodatkowo warto wspomnieć, że ogrodzenia pełne panelowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu. To jednak nie wszystko. Zdecydowanie się na nie, niesie za sobą szereg innych korzyści.
Spis treści:
Ogrodzenia pełne panelowe – co to jest?
Ogrodzenia pełne panelowe charakteryzują się trwałością oraz niezawodnością. Ponadto jest to wyjątkowo prosty i ekonomiczny sposób na ogrodzenie terenu posesji. Niezależnie od tego, czy mówimy o działce mieszkalnej, czy użyteczności publicznej. W tym np. o działce, na której stoi bądź stanąć ma obiekt usługowy, przemysłowy lub sportowy.
Omawiany rodzaj ogrodzenia składa się z pojedynczych paneli mocowanych do słupków. Aby montaż wykonany był w pełni profesjonalnie i rzetelnie niezbędne są również obejmy. Na rynku dostępnych jest wiele form ogrodzeń pełnych panelowych. Wybór odpowiedniej zależy od Twoich oczekiwań i wymagań. Ważna jest również aranżacja przestrzeni, na której ogrodzenie ma być zamontowane. Całość powinna tworzyć spójną kompozycję.
Ogrodzenia Pełne panelowe – wymiary i rodzaje
Najczęściej spotkać na rynku możesz trzy podstawowe wysokości: 103 cm; 153 cm oraz 250 cm. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy przede wszystkim od tego, jaki obiekt chcesz zabezpieczyć. Znacznie większy wybór dostępny jest, jeśli chodzi o paletę kolorów. Tutaj możesz być pewien, że niezależnie od tego, czego szukasz znajdziesz barwę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.
Rodzaje ogrodzeń pełnych panelowych:
ogrodzenia panelowe systemowe
składają się z paneli, które dla zachowania stabilności wymagają użycia kształtowników stalowych w formie słupków. Mogą być przykręcone do podłoża lub zabetonowane w gruncie.
ogrodzenia segmentowe
– które podzielić można na:
-
- ogrodzenia panelowe proste – wyróżniają się minimalistycznym designem najczęściej w formie poprzecznych lub pionowych pasów;
- ogrodzenia panelowe przetłaczane – konstrukcja przypomina trochę panele z siatki. Pręty są dość cienko i gęsto przetłaczane;
- ogrodzenia panelowe stalowe – trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Często pokrywane powłoką antykorozyjną, która zapewnia wydłużoną żywotność i chroni przed rdzą;
- ogrodzenia panelowe drewniane – zaletą tego typu rozwiązania jest wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Minusem znacznie mniejsza trwałość oraz więcej obowiązków, takich jak np. konieczność konserwacji;
- ogrodzenia panelowe z wymiennymi elementami – niektóre akcesoria są wymienne, dzięki użyciu nowoczesnych technologii. Pozwala to na lepsze dopasowanie ogrodzenia do Twoich oczekiwań;
- ogrodzenia panelowe z niewymiennymi panelami – rozwiązanie standardowe, które nie daje możliwości wymiany elementów znajdujących się wewnątrz paneli.
Zalety ogrodzeń pełnych panelowych
Z uwagi na to, że ogrodzenia pełne panelowe są dość tanią propozycją na rynku budowlanym, często wybierane są przez osoby prywatne. Pomimo tego, że cena jest stosunkowo niska, nie możemy powiedzieć, że rozwiązanie to nie spełnia dzisiejszych wymagań dotyczących nowoczesnego designu. Kolejną zaletą jest stosunkowo prosty i szynki montaż. Do tego stopnia, że wiele osób decyduje się na jego samodzielny montaż. Szeroki wybór form oraz kolorów z pewnością również można zaliczyć do zalet tego typu ogrodzenia.
Ogrodzenia pełne panelowe to wyjątkowo trwała konstrukcja, która służyła będzie Ci przez wiele lat. Mało tego masz niemal nieograniczone możliwości wyboru w wyjątkowo przystępnej cenie. Właśnie dlatego warto pod uwagę wziąć to konkretne rozwiązanie.