Ogrodzenia tymczasowe i budowlane – wynajem
Rozpoczęcie budowy nieruchomości wiąże się ze spełnieniem różnych wymogów, które narzuca prawo. Dlatego podczas takiej inwestycji, warto zadbać o ogrodzenie tymczasowe, które będzie skutecznie chronić teren posesji, pracowników, przechodniów, jak również zabezpieczać przed wtargnięciem niepowołanych osób. Jednak kupno wspomnianego ogrodzenia budowlanego znacząco zwiększa koszty inwestycji. Dlatego korzystnym rozwiązaniem wydaje się wynajem. W związku z tym, jakie ogrodzenie tymczasowe budowlanewybrać? W jakich sytuacjach je stosować i na co zwrócić uwagę podczas najmu?
Spis treści:
Co to jest ogrodzenie tymczasowe?
Obecny system prawny narzuca na każdego inwestora szereg formalności, które należy spełnić. Podczas rozpoczęcia realizacji projektu budowy, należy zadbać o odpowiednie ogrodzenie. Warto dodać, że niewielka część inwestorów decyduje się na budowę trwałego płotu, na wczesnym etapie budowy. Tak więc najlepszym rozwiązaniem w celu ochrony posesji jest wykorzystanie ogrodzenia tymczasowego w formie wynajmu.
Opisywane ogrodzenie przenośne ma wiele zastosowań, a główną jego zaletą jest skuteczna ochrona obiektu budowy oraz możliwość swobodnego przestawiania.
Wykonuje się je z wysokiej jakości materiału o bardzo trwałej strukturze. Co więcej, skorzystanie z formy najmu zmniejsza koszty inwestycji. Poza tym inwestor, wynajmując ogrodzenie budowlane na określony czas, nie musi martwić się o jego utylizację. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które świadczą profesjonalne usługi najmu płotu tymczasowego. W ofercie można znaleźć różne typy oraz wymiary płotów budowlanych. W dodatku wyspecjalizowani pracownicy doradzą jaki typ wybrać, tak aby ogrodzenie spełniało wszelkie wymogi prawne, zabezpieczało teren oraz chroniło wszystkie osoby przebywające na obiekcie.
Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?
W ofercie wynajmu ogrodzenia tymczasowego można wybrać stosowny płot do wykonywanej inwestycji. Ogrodzenie przenośne najczęściej dzieli się na dwa rodzaje:
- ażurowe ogrodzenie tymczasowe,
- ogrodzenie tymczasowe pełne.
Pierwsza z wymienionych opcji składa się z metalowej konstrukcji, której środek stanowi siatka. Przęsła ogrodzeniowe są ocynkowane, a tym samym są odporne na warunki atmosferyczne, korozję oraz uszkodzenia. Jest to najczęściej wykorzystywany typ w czasie realizacji budowy budynków prywatnych, które zlokalizowane są na wsi. Poza tym wykorzystuje się je w celu zabezpieczenia imprez publicznych i masowych np. podczas koncertów.
Drugi typ, ogrodzenie tymczasowe pełne składa się z ramy, która jest wypełniona blachą trapezową. Świetnie zabezpiecza teren oraz dobrze ogranicza widoczność przechodniów. Ogrodzenie budowlane pełne wykorzystuje się najczęściej w dużych inwestycjach, zlokalizowanych w centrum miasta.
Wynajem ogrodzenia tymczasowego — korzyści
Zastosowanie ogrodzenia tymczasowego w formie wynajmu niesie wiele korzyści. Pierwszą z nich jest wygoda. Mianowicie podłożę nie musi być specjalnie przygotowane, aby postawić tego typu płot, ponieważ cały system polega na zamocowaniu przęsła na stopach betonowych lub gumowych, które następnie zabezpiecza się podporami. Oprócz tego ogrodzenie tymczasowe:
- jest nośne, a tym samym można je swobodnie przestawiać według pomysłu,
- jest solidne i wytrzymałe,
- niesie ze sobą brak konieczności serwisowania i utylizacji,
- nie nadwyręża budżetu inwestycyjnego,
- jest wygodne w transporcie,
- daje możliwość oddania lub wynajęcia większej ilości przęseł.
Ogrodzenie tymczasowe — cena wynajmu
Cena wynajmu ogrodzenia tymczasowego jest zależna od firm, ilości potrzebnych przęseł, rodzaju ogrodzenia, oraz długości czasu wynajmu. Najczęściej kosz za wynajęcie jednego przęsła oscyluje w granicach od 0,15 do 0,50 zł/ szt za dobę.