Ogrodzenia przenośne – różne zastosowania

W przypadku konieczności oddzielenia wyznaczonego terenu na określony czas nie opłaca się budować trwałego ogrodzenia, głównie ze względu na wysoki jego koszt i brak możliwości dekonstrukcji. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie ogrodzenia przenośne. Jest ono tanie i praktyczne, przy tym doskonale wyznacza teren. Zobacz, co to jest ogrodzenie przenośne i jakie ma ono zastosowanie?

Co to jest ogrodzenie przenośne?

Ogrodzenie przenośne inaczej zwane tymczasowe skonstruowane jest ze stalowego, ocynkowanego materiału. Dlatego może z powodzeniem służyć jako ogrodzenie zewnętrzne oraz wewnątrz budynku. Jest ono odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Płot przenośny różni się w zależności od jego zastosowania. Najczęściej ogrodzenie dzieli się na dwa typu:

  • ogrodzenie przenośne ażurowe,
  • ogrodzenie przenośne pełne.

Może ono pełnić wiele funkcji, które zostały opisane w dalszej części artykułu.

Płot przenośny — zastosowanie

W zależności od okoliczności ogrodzenie tymczasowe może pełnić różne funkcje i pełnić wybrane zadania.

Ogrodzenie budowlane

Ogrodzenie przenośne może świetnie sprawdzić się jako ogrodzenie w trakcie realizacji inwestycji budowlanej. Taki typ ogrodzenia pełni różne zadania na placu budowy. Po pierwsze odgradza teren budowy, dokładnie wyznaczając jej granice. Poza tym wskazuje pracownikom miejsce poruszania się po obiekcie, na którym pracują. Po trzecie wyznacza granicę dla przechodniów oraz zabezpiecza przed wtargnięciem niepowołanych osób na teren budowy. Ogrodzenie budowlane dostępne jest w dwóch wariantach, ażurowe oraz pełne (wykonane z blachy trapezowej). Pierwsze z wymienionych najczęściej stosowane jest do inwestycji prywatnych np. budowa dom lub garażu. Poza tym często można spotkać je na obrzeżach miastach oraz na wsiach.

Drugi typ wykorzystywany jest do bardzo dużych inwestycji, które odbywają się w centrum miasta — o dużym natężeniu ruchu. Poza tym ogrodzenie przenośne pełne dobrze ogranicza widoczność oraz hałas.

Zazwyczaj ogrodzenie przenośne budowlane jest wysokości 1,5 m, dzięki temu jest ono bezpieczne i pełni skuteczną barierę podczas budowy nieruchomości.

Ogrodzenia przenośne — bariera na imprezy masowe

Ogrodzenia przenośne mają również zastosowanie podczas imprez masowych. Najczęściej wykorzystuje się je do wyznaczenia granicy terenu imprezy plenerowej. Co więcej, w tym przypadku stosuje się ogrodzenie przenośne ażurowe, które jest bardzo podobne do płotu ażurowego budowlanego.

Oprócz tego w trakcie trwania koncertów stosuje się przenośne barierki, które mają wyznaczać określone strefy dla widowni.  Zazwyczaj są one wyposażone w specjalne podłogi, które uniemożliwiają przewrócenie przedmiotu przez widownię.

Słupki odgradzające z taśmą

Ostatnim zastosowaniem jest ogrodzenie przenośne wykonane ze słupków oraz taśmy oddzielającej. Ten typ płotu najczęściej wykorzystujemy w oddzieleniu wyznaczonego miejsca podczas organizacji eventów wewnątrz budynku. Podobnie jak w poprzednim typie, ogrodzenie w tej formie wyznacza pewne strefy dla gości.

Jakie korzyści niesie płot przenośny?

Nie zawsze istnieje konieczność budowania trwałego płotu. Przenośne ogrodzenia, jako ogrodzenie budowlane to świetna alternatywa do wydzielenia m.in. miejsca budowy lub określonych stref. Ma ono wiele korzyści, do których można zaliczyć jego prosty montaż i możliwość wygodnego przestawiania w inne miejsce. Oprócz tego ogrodzenie tymczasowe:

  • jest tanie,
  • można je wynająć od firmy specjalizującej się wypożyczaniem ogrodzeń przenośnych,
  • posiada trwałą konstrukcję, która zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne,
  • skutecznie ogranicza widoczność, zwłaszcza podczas wyboru ogrodzenia pełnego;
  • jest łatwe w transporcie,
  • można je szybko zamontować oraz zdemontować.