Ogrodzenia Pełne Betonowe

Postawiłeś swój wymarzony dom i przygotowujesz się na etap budowy ogrodzenia? Aby czuć się komfortowo i bezpiecznie w ogródku, powinieneś wybrać odpowiednio dopasowane ogrodzenie do Twoich potrzeb. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, z pewnością zastanawiasz się jaki rodzaj ogrodzenia wybrać? Czy klasyczne wykonane z siatki, czy może ogrodzenie pełne betonowe, które posłuży na lata? W dodatku zapewni komfort i świetnie odizoluje widok z drogi i sąsiadów.

 

Ogrodzenia pełne betonowe – co to jest?

Ten rodzaj ogrodzenia sprawdzi się idealnie dla osób, które cenią sobie prywatność w ogrodzie. Ogrodzenie pełne betonowe charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz jest trwałe. Ten rodzaj ogrodzenia najczęściej wykonywany jest z piasku, wody i cementu, w których zatopione zostają zbrojenia ze stali. Nowoczesne ogrodzenie betonowe zapewnia nam komfort oraz piękne, eleganckie ogrodzenie na lata. Wspomniany rodzaj ogrodzenia z betonu charakteryzujemy tym, że jest wykonane całe z betonu, a tym samym jest łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Największymi zaletami płotu betonowego, na które klienci zwracają szczególną uwagę są:

  • trwałość,
  • niski koszt wykonania,
  • szybki i łatwy montaż ogrodzenia z betonu,
  • odporny na uszkodzenia mechaniczne,
  • skutecznie tłumi hałas drogowy,
  • elegancki w wykonaniu z możliwością zastosowania różnego typu dekoracji.

Ogrodzenia pełne rodzaju betonowego możesz wykonać samodzielne lub kupić gotowe ogrodzenie pełne z bloczków betonowych. Oferta dostępnych rodzajów bloczków na polskim rynku jest bardzo bogata, każdy z kupujących znajdzie coś dla siebie.

 

Ogrodzenie z betonu – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na nowoczesne ogrodzenie betonowe, powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj, który zastosujemy w Naszym ogrodzie, lub na naszej posesji. Możliwości wykonania ogrodzenia pełnego betonowego jest kilka. W pierwszej kolejności musimy wybrać jakie ogrodzenie z betonu chcielibyśmy mieć:

Ogrodzenia betonowe prefabrykowane

Ten typ płotu betonowego ma postać gotowych bloczków, które możesz w łatwy sposób zamontować. Bloczki ustawia się na sobie, osadzając każdy z nich na słupkach montażowych. Ważne jest, aby przed montażem przygotować odpowiednie podłoże do realizacji ogrodzenia pełnego z bloczków betonowych. Dużą zaletą tego typu ogrodzenia z betonu jest to, że produkt posiada różne wzory, które można wygodnie dopasować do wzoru elewacji domu.

Ogrodzenie lane z betonu

Kolejnym typem ogrodzenia pełnego betonowego jest ogrodzenie wylewane z betonu. Ich realizacja jest dłuższa niż wcześniej bloczków betonowych, ponieważ są wykonane z pełnej konstrukcji, a tym samym zapewniają maksymalną prywatność oraz świetnie tłumią hałas. W przypadku wykonania tego typu ogrodzenia z betonu należy starannie przygotować podłoże – fundament.

Ogrodzenie pełne betonowe – płyty

Kolejną możliwością jest ogrodzenie pełne betonowe w postaci gotowych płyt. Ten typ płotu betonowego jest szybki i tani w montażu. Jego struktura jest prosta, dlatego też warto ozdobić go roślinnością.

Wybierając stosowne dla siebie nowoczesne ogrodzenie betonowe, zwracamy szczególną uwagę na jakość wykonania,  z jakiego materiału zostało wykonane. Poza tym musimy wziąć pod uwagę  jego wysokość oraz jakie podłoże jest potrzebne do prawidłowego osadzenia wybranego ogrodzenia z betonu.

Ogrodzenie pełne betonowe z prefabrykatów

ogrodzenia pelne betonowe z prefabrykatowTen typ ogrodzenia pełnego betonowego  z prefabrykatów to nic innego jak przęsło wykonane w odpowiednim wzornictwie. Wspomniany typ płotu betonowego składa się ze słupków oraz paneli betonowych. Słupki posiadają charakterystyczne wyżłobienie, w które wsuwa się panele betonowe, dzięki czemu Montaż ogrodzenia pełnego betonowego z prefabrykatów jest bardzo prosty i szybki, dodatkowo ten typ ogrodzenia nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz skomplikowanego montażu.

 

Ogrodzenia pełne betonowe – wzory i wytłoczenia 

Obecnie obserwujemy na rynku dosyć spore nasycenie ofertami z  ogrodzeniem pełnym betonowych, z wykorzystaniem różnego wzornictwa oraz tłoczenia. Do wyboru mamy produkty:

  • jednostronne – które posiadają wzór oraz wytłoczenia tylko na jednej stronie produktu,
  • dwustronne – ten typ ogrodzenia z betonu posiada zdobienia na obu stronach.

Ponadto producenci dają nam możliwość wyboru koloru, odpowiedniego kształtu, oraz wzoru ceramiki. Co więcej, do wybranych płyt betonowych można dobrać dopasowane dodatki np. daszki na słupek i płytę.

 

Ogrodzenie z betonu – cena

Ceny jakie kształtują się na rynku, zależne są od wyboru określonego typu ogrodzenia pełnego betonowego, materiału, z którego zostało wykonane, oraz od wysokości ogrodzenia. Za przęsła betonowe będziesz musiał przeznaczyć od 120 do 200 zł za jedno przęsło. Inaczej sytuacja się ma w przypadku ogrodzenia lanego z betonu, którego cena za metr kwadratowy  wynosi:

  • około 60 zł/m2 za fundament,
  • oraz 150 zł za m2 lanego betonu.

Ceny mogą się różnić w zależności od regionu, pory roku.

Ogrodzenia pełne z bloczków betonowych uzależniamy od metrażu jednego bloczku, jego wzoru oraz materiału, z którego został wykonany. Koszt za jeden bloczek wynosi od 20 do 80 zł.

Natomiast cena ogrodzenia pełne betonowe z prefabrykatów waha się w granicach od 250 do 350 zł za przęsło. Oczywiście cena zależna jest od wysokości, wzoru oraz materiały danego przęsła.

Nowoczesne ogrodzenie betonowe – co należy wiedzieć ?

Chcąc wykonać ogrodzenie z betonu, w pierwszej kolejności musisz zadbać o plan zagospodarowania przestrzennego, czyli poinformowanie urzędu o planowaniu wybudowania ogrodzenia. Jednak taką konieczność mają inwestorzy, którzy planują budowę nowoczesnego ogrodzenia z betonu, którego wysokość będzie większa niż 2,2 metra. Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów. Wszystkie ogrodzenia, których wysokość nie przekracza wspomnianej wysokości, nie potrzebują zgłaszania ich budowy do urzędu.